دسته
تماس با نویسندگان
آدرس های دیگر
دوستان مامطیر
امکانات مامطیر
نظرسنجی‌مامطیر
درج مطالب شما
برترین مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 221
تعداد نظرات : 219
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي
 

در دنیای فتوشاپ یکی از ترفندهایی که بسیار کاربردی است ترفند مذکور می‌باشد. خصوصا در زمان کنونی که در میان طراحی‌های بسیار زیاد فتوشاپ هرکس که بتواند از این ترفند استفاده می‌کند. استفاده از این ترفند در بسیاری از موقعیت‌ها مفید واقع می‌شود. حال آنکه استفاده‌ی بجا و درست از آن هر بیننده‌ای را مشحور خود می‌کند. اما چگونگی کار:

1. در مرحله‌ی اول یک فایل جدید ایجاد نمایید و شکل یا نوشته‌ای را که می‌خواهید اطراف آن گرد گردد را رسم نمایید و یا بنویسید.

2. در پالت Layers با فشردن دکمه Ctrl بر روی لایه مورد نظر، اطراف شکل را انتخاب کنید.

3. با استفاده از صفحه کلید، دکمه Q را فشار دهید تا Quick Mask اجرا گردد و سپس مسیر روبرو را طی کنید و مقدار Radius را به 6 پیکسل تغییر دهید.

4. از منوی Image، زیر منوی Adjustments و سپس ...Brightness/Contrast را بزنید. عدد Contrast را به 94 درصد و Brightness را تا جایی که به نظر بهتر آید، تغییر دهید.

5. جالا دوباره دکمه Q از صفحه کلید را فشار دهید تا از حالت QuickMask خارج شوید.

6.یک لایه‌ی جدید ایجاد نمایید.

7. کلیدهای ترکیبی Alt+Backspace را همزمان فشار دهید تا ناحیه انتخاب شده با رنگ Foreground پر گردد و سپس لایه اصلی را حذف کنید.

تذکر : پس از گذشت تقریبا یک سال باید در رابطه با یک مورد از شما دوستان عذرخواهی نمایم و آن این است که در قسمت آموزش فتوشاپ از قسمت‌های مختلفی صحبت به عمل می‌آید. که به طور حتم برای هر شخصی (حتی خود بنده) فهمیدن آن ساده نیست. چرا که تصویر آن در وبلاگمان دیده نمی‌شود و باید وارد عمل شد.

ما از این بابت از شما دوستان پوزش می‌خواهیم و پوزش ما از جهتی به دلیل سیستم وبلاگ تبیان می‌باشد که اجازه‌ی آپلود تصویر را به کاربران خود نمی‌دهد و این است که ما را شرمنده‌ی شما می‌سازد.

نوشته شده توسط:  MOMTAZ

آیا می‌دانستید که:

هر 50 ثانیه یک نفر در دنیا به بیماری ایدز مبتلا میشود ؟

 

دسته ها : آموزش فتوشاپ
سه شنبه سیم 4 1388
X