دسته
تماس با نویسندگان
آدرس های دیگر
دوستان مامطیر
امکانات مامطیر
نظرسنجی‌مامطیر
درج مطالب شما
برترین مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 372044
تعداد نوشته ها : 221
تعداد نظرات : 219
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي
 

یکی از عواملی که شاید خیلی‌ها آرزوی آن را داشته باشند تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی می‌باشد.کاری که به طور حتم جذابیت‌های خاص خودش را دارد.مخصوصا برای قدیمی‌ترها!

برای انجام چنین کاری نرم‌افزارهای متفاوتی طراحی شده‌اند که هرکدام کار خود را خوب یا بد انجام می‌دهند.اما تا به حال می‌دانستید این کار به وسیله‌ی نرم‌افزار فتوشاپ هم امکان پذیر می‌باشد؟

 

برنامه فتوشاپ را بازنمایید .

عکس سیاه و سفید را از طریق منوی File و فرمان open وارد برنامه نمایید .

از منوی Image فرمان Adjust و سپس Auto level را کلیک تا وضوح عکس بالا برود .
ابتدا چهره تصویر را برای رنگی نمودن انتخاب نمایید ، از میان دکمه های مربوط به ابزار Lasso Tools که با کلید میانبر L فعال می شود گزینه Polygonal Lasso Tools را انتخاب کنید چون برای انتخاب دقیق ابزار مناسبی است .

نیم نگاه
برای انجام چنین کاری نرم‌افزارهای متفاوتی طراحی شده‌اند که هرکدام کار خود را خوب یا بد انجام می‌دهند.اما تا به حال می‌دانستید این کار به وسیله‌ی نرم‌افزار فتوشاپ هم امکان پذیر می‌باشد؟


از منوی Image فرمان Adjust سپس Hue / Saturation را به عنوان اصلی ترین ابزار رنگی کردن عکس انتخاب نمایید .
در این پنجره گزینه Colorize را با یک کلیک فعال نمایید تا تغییر رنگ قسمت انتخاب شده عکس را مشاهده فرمایید . همچنین می توانید با استفاده از سه کشویی موجود در این کارد تغییرات مورد نظر خود را در رنگ عکس ایجاد نمایید پس از رسیدن به رنگ مطلوب بر دکمه Ok کلیک نماید و به همین ترتیب ضمن انتخاب قسمتهای مختلف تصویر رنگی کردن عکس را تا به آخر ادامه دهید .

و بار دیگر از اول این منو را انتخاب نمایید ، اما این بار بدون فعال نمودن گزینه colorize به تنظیم رنگ عکس از طریق ایجاد تغییراتی در کشوهای این کادر بپردازید .

تنظیم شده توسط:  MOMTAZ

آیا میدانستید که
چشم سالم انسان میتواند ده میلیون رنگ مختلف را ببیند و آنها را از یکدیگر تمیز دهد ؟
جملات کوتاه و قصار خود را برای مامطیر ارسال کنید تا با نام خودتان در وب ثبت شود


دسته ها : آموزش فتوشاپ
شنبه هفتم 6 1388
X