دسته
تماس با نویسندگان
آدرس های دیگر
دوستان مامطیر
امکانات مامطیر
نظرسنجی‌مامطیر
درج مطالب شما
برترین مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 367174
تعداد نوشته ها : 221
تعداد نظرات : 219
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي
 

راهکارهای جستجو در GOOGLE 

 گوگل یکی از پرقدرترین و پر ترافیکترین موتورهای جستجو در وب است. این موتور جست وجو ، امکان دسترسی آسان به بیش از 3 میلیارد صفحه وب را فراهم می کند و هر روز پذیرای میلیونها کاربر از سرتاسر دنیاست. بدون شک استفاده بهینه از چنین موتور پر قدرتی ، مستلزم اتخاذ روشهای صحیح و منطقی در امر جست و جو است.

 مفاهیم اولیه جست و جو در گوگل 

برای ورود یک پرس و جو در موتور جست و جوی گوگل ، کافی است کلمه توصیفی در رابطه با موضوع جست و جو را تایپ کرده و کلید ENTER را فشار دهید تا لیستی از صفحات وب مرتبط با موضوع مورد نظرتان ارائه شود. از آنجائی که گوگل در لیست مذکور ، صفحات وبی را که شامل تمامی کلمات موجود در پرس و جوی مورد نظر است نمایش می دهد ، لذا برای بهبود یا محدود سازی دامنه جست و جو ، مجبور خواهیم بود که کلمات بیشتری را به عبارت جستجو بیافزاییم. با این عمل ، پرس و جوی جدید زیر مجموعه ای از صفحات یافت شده برای پرس و جوی قبلی را باز می گرداند. وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

 انتخاب کلمات کلیدی

 برای کسب بهترین نتایج در عملیات جست و جو ، استفاده بهینه از کلمات کلیدی حائز اهمیت است. در این رابطه نکات زیر را همیشه به خاطر بسپارید. ـ در صورت امکان از اسامی خاص استفاده کنید. برای مثال اگر بدنبال اطلاعاتی در مورد پیکاسو نقاش معروف هستید ، به جای PAINTERS از کلمه PICASSO استفاده نمائید. ـ از کلماتی که احتمال ظاهر شدنشان در سایتی وجود دارد ، استفاده کنید. برای مثال ، کاربرد کلماتی مانند LUXURY HOTEL در عبارت جست وجو در مقایسه با عبارت  REALY NICE PLACES TP SPEND THE NIGHT IN HAWAII نتایج بهتری را در پی خواهد داشت. ـ تا جایی که ممکن است از کلمات کلیدی دقیقتری استفاده کنید.  برای مثال ، پرس و جوی ANTIQUE LEAD SOLDIERS‌ نسبت به پرس و جوی OLD METAL TOYS نتایج بهتری را یه دنبال خواهد داشت. 

 درج خودکارAND در پرس و جو

 طبق پیش فرضها ، گوگل تنها صفحاتی را باز می گرداند که شامل تمامی واژه های مورد جستجو است. در این صورت نیازی به افزودنAND میان واژه ها نیست. به خاطر داشته باشید که ترتیب تایپ کردن واژه ها ، روی نتایج جستجو تاثیر خواهد گذاشت. برای محدود کردن هر چه بیشتر جستجو کافی است واژه های بیشتری را به پرس و جو اضافه کنید.  

حذف خودکار کلمات عمومی

 گوگل کلمات و کاراکترهای عمومی نظیر WHERE , HOW و ارقام و حروف منفرد را نادیده می گیرد. زیر آنها عملیات جست و جو را بدون بهبود نتایج ، فقط کند می سازند. اگر گوگل یکی از این کلمات را حذف کند ، در صفحه نتایج و زیر کادر جست وجو با نمایش جزئیات ،‌این مساله را یادآوری خواهد کرد. اگر یک کلمه عمومی در بدست آوردن نتایج دلخواه موثر باشد ، می توانید با گذاشته علامت + در مقابل کلمه مزبور آن را به پرس و جوی خود اضافه کنید (توجه داشته باشید که باید قبل از علامت + یک فاصله خالی قرار دهید) روش دیگر برای انجام این کار ، هدایت عبارت جستجو است که مفهوم آن گذاشتن علائم کوتیشن در اطراف دو یا چند کلمه است. بدین ترتیب کلمات عمومی نیز در جست و جو شرکت داده خواهند شد. مانند "TEHRAN" . برای مثال جهت جستجوی "قسمت اول بازی جنگ ستارگان" یکی از عبارتهای زیر را وارد کنید. ـ STAR WARS EPSIDE + I ـ I" "STAR WARS EPSIDE  

 استفاده از حروف بزرگ : 

گوگل در جست و جوهای خود تفاوتی بین حروف بزرگ و کوچک قائل نمی شود. تمامی حروف پرس و جو صرف نظر از اینکه چگونه تایپ کرده اید ، با حروف کوچک در نظر گرفته می شوند. برای مثال پرس و جوهای "Tehran" و "tehran" و "TEHRAN" همگی نتایج یکسانی را باز می گردانند.

  گونه های مختلف یک کلمه

 برای ارائه دقیقترین نتایج ، گوگل از پرس و جوهای حاوی کاراکترهای عمومی WILD CARD‌ پشتیبانی نمی کند. به عبارت دیگر گوگل دقیقا کلماتی را که در کادر جست وجو وارد کرده اید ‌مورد جست وجو قرار می دهد و بنابراین در جست و جوی کلمه "BOOK" یا "BOOK*" نتایجی مانند "BOOKS" و "BOOKSTORE" را بدنبال نخواهد داشت. 

 جست و جو در گروهها 

اگر دقیقا نمی دانید از کدام کلمات کلیدی در عبارت جستجو استفاده کنید ،‌ دایرکتوری گوگل (DIRECTORY.GOOGLE.COM) مکان خوبی برای شروع کار جستجو است. برای مثال جستجوی کلمه SATRUN در گروه SCIENCE>ASTRONOMY از دایرکتوری گوگل ،‌ منجر به نمایش صفحاتی درباره سیاره کیوان یا زحل خواهد شد. در حالی که جستجوی همین کلمه در گروه خودرو صفحاتی درباره اتومبیل SATURN را به دنبال خواهد داشت. با جستجو داخل یک گروه دلخواه می توانید صفحات مرتبط با موضوع مورد نظر را محدودتر کنید. وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

 جستجوی پیشرفته در گوگل

 می توانید با افزدون عملگرهایی که عملکرد کلمات کلیدی را بهبود می بخشند و در مواردی روش جستجو را به طور کلی تغییر می دهند ، دقت جستجوهای خود را افزایش دهید. گوگل در جست و جوی پیشرفته از عملگرهای متعددی پشتیبانی می کند. این عملگرها ، کلمات پرس و جویی هستند که مفهوم خاصی برای گوگل دارند.

 عملگر + 

 در رابطه با این عملگر توضیحات کافی داده شد.

 عملگر ـ 

گاهی اوقات کلمه ای که به دنبال آن هستید ، بیش از یک معنا دارد. برای مثال کلمه BASS به معانی نوعی ماهی وهمچنین به معنای بم است که می تواند هم به ماهیگیری و هم به موسیقی مربوط باشد. در چنین وضعیتی می توانید کلمه مورد نظر را به همراه علامت " - " در کنار آن ، به پرس و جوی خود اضافه کنید تا در هنگام جستجو نادیده گرفته شود.(افزودن فاصله خالی قبل از علمات تفریق الزامی است). برای مثال جهت یافتن صفحات وبی درباره bass که شامل music نیست این پرس و جو را به شکل زیر تایپ می کنیم. Bass-music   

عملگر " " 

برای جستجوی یک عبارت ، کلمات آن را داخل علامت کوتیشن قرار دهید. در این صورت کلمات محصور بین علامت کوتیشن مانند "TEHRAN" در نتایج حاصل از جستجو ، دقیقا همانطور که آنها را وارد کرده اید ، کنار هم ظاهر خواهند شد. * جستجوی عبارتها با استفاده از این روش ، به ویژه برای جستجوی کلمات قصار ، ‌ضرب المثلها و اسامی منحصر بفرد مفید هستند. 

 عملگر OR

 گوگل از عملگر منطقی OR پشتیبانی می کند. برای بازیابی صفحاتی که شامل کلمه A یا B ‌هستند ، عملگر OR را (با حروف بزرگ) میان این کلمات تایپ کنید. (A OR B) 

عملگر محدود کننده حوزه مورد جستجو

 اگر سایتی را که می خواهید جستجو کنید می شناسید ، اما مطمئن نیستید که اطلاعات مورد نظر در کدام نقطه از این سایت واقع شده اند ، می توانید از گوگل بخواهید تنها آن حوزه را جستجو کند. بدین منظور کلمه موردنظر را به همراه کلمه SITE و علامت سمی کولن و سپس نام حوزه ، وارد کنید. برای مثال ، جهت یافتن اطلاعاتی در مورد شرایط ورود به دانشگاه استانفورد ، پرس و جوی خود را به شکل زیر وارد کنید. www.STANFORD.EDU ADMISSION SITE : 

سایر ویژگیهای جستجوی پیشرفته : 

می توانید در پنجره جستجو پیشرفته از گزینه های ذیل نیز برای اهداف معینی استفاده کنید.

 ـ LANGUAGE : انتخاب زبان ارائه نتایج حاصل از جستجو

 ـ DATE : تعیین محدوده زمانی برای نتایج حاصل از جستجو (3 یا 6 یا 12 ماه گذشته) 

 ـ OCCURRENCES : انتخاب مکان جستجوی واژه های مورد نظر در صفحه وب (در عنوان ، آدرس یا هر نقطه ای از صفحه وب)

 ـ DOMAINS : جستجوی یک وب سایت خاص یا حذف کامل یک سایت از عملیات جستجو 

ـ SAFE SEARCH : صفحات SAFE SEARCH گوگل شامل نام سایتهائی است که اطلاعات مورد جستجوی شما را در بردارند و اسامی آنها از لیست نتایج حذف شده است. 

 مفهوم پیوندها در لیست نتایج : 

در لیست نتایج حاصل از جستجو ، هر یک از پیوندها دارای معنا و کاربرد بخصوصی است که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

 A. ADVANCED SEARCH

 شما را به صفحه ای پیوند می دهد که می توانید در آن جستجوی خود را (در صورت لزوم) محدود کنید.

 B. PREFERCNES 

شما را به صفحه ای پیوند می دهد که در آن اولویتهای جستجو نظیر ، تعداد پیش فرض نتایج در هر صفحه ، زبان رابط کاربردی و اینکه نتایج حاصل از جستجو با استفاده از فیلتر SAFE SEARCH گوگل نمایش یابند یا خیر را تعیین می کند.

 C. LANGUAGE TOOLS 

ابزارهایی برای تنظیم اولویت های زبان در صفحاتی که باید جستجو شوند ، زبان رابط کاربردی و ترجمه نتایج حاصل ، در اختیار می گذارد.

 D. SEARCH TIPS 

پیوند شما را با اطلاعاتی برقرار می کند که شما را در جستجویی کارامدتر یاری خواهند کرد.

 E. SEARCH FIELDS

 برای ورود یک پرس و جو داخل گوگل ، چند کلمه کلیدی توصیفی تایپ کنید. سپس کلید ENTER را فشار دهید. یا روی دکمه SEARCH کلیک کنید تا نتایح حاصل از جستجو در اختیارتان گذاشته شود.

 F. GOOGLE SEARCH BUTOON 

برای ارائه یک پرس و جوی دیگر به گوگل ، روی این دکمه کلید کنید. به جای این کار می توانید کلید ENTER را نیز فشار دهید.

 G. TABS

 می توانید با کلیک روی زبانه های ذیل ، هدف جستجوی خود را در گوگل مشخص کنید : 

WEB : جستجوی کامل وب

 IMAGE: یافتن تصاویر

 GROUPS : جستجوی اطلاعات در آرشیو گفتگوی USENET DIRECTORY : جستجوی اطلاعات در گروههای گوگل

 H. STATICS BAR 

در این نوار ، اطلاعات آماری راجع به جستجوی شما ، شامل تعداد نتایج حاصل از جستجو و مدت زمان جستجوی اطلاعات نمایش داده می شود. 

 I. CATEGORY 

اگر واژه های مورد جستجو در دایرکتوری گوگل نیز وجود داشته باشد ، با استفاده از این پیوندها می توانید به اطلاعات بیشتری در ارتباط با پرس و جوی خود دست یابید. روی این پیوندها کلیک کنید نا بتوانید پیوندهای دیگر را مرور نمائید.

 J. PAFGE TILE

 اولین سطر نتیجه جستجو ، متعلق به نام صفحه وب یافت شده است. گاهی اوقات به جای این عنوان یک URL نمایش داده می شود. بدین معنا که این صفحه عنوان ندارد یا اینکه گوگل محتوای کامل آن را صفحه را شاخص گذاری نکرده است. توجه داشته باشید که این صفحه نسبت به صفحات دیگر ، با پرس وجوی شما تطبیق بیشتری دارد.

 K. TEXT BELOW THE TILE 

متن زیر عنوان ، گلچینی از نتایج حاصل از جستجوی پرس و جوی شماست. با کمک این متن می توانید واژه های مورد جستجوی خود را قبل از کلیک کردن نتیجه ، در مفاد صفحه وب یافت شده ببینید.  وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

L. DESCRIPTION 

اگر پرس و جوی شما در دایرکتوری گوگل موجود باشد ، در این خط شرحی راجع به آن داده میشود. M. CATEGORY اگر سایت یافت شده برای پرس و جوی شما در دایرکتوری گوگل وجود دارد ، نام گروه مربوطه در زیر شرح آن نمایش داده می شود. 

N. URL OF RESULT 

آدرس صفحه وب یافت شده را مشخص می کند.

O. SIZE این عدد حجم بخش متنی صفحه وب یافت شده را مشخص میکند. برای سایتهایی که در گوگل شاخص گذاری نشده اند ، این مقدار حذف می شود.

 P. CACHED

 با کلیک روی این پیوند می توانید محتویات صفحه وب مورد نظر را از زمانی که توسط گوگل شاخص گذاری شده ، مشاهده کنید. اگر بنا به دلایلی پیوند سایت ، شما را به صفحه مربوطه متصل نکرد ، می توانید نسخه درون CACHE آن را بازیابی کرده و به اطلاعاتی که نیاز دارید ، دسترسی یابید.

 Q. SIMILAR PAGES 

وقتی روی این پیوند کلیک می کنید ، گوگل به طور خودکار عملیات جستجو برای یافتن صفحات مرتبط با نتیجه مورد نظر را انجام دهد.

 R. INTENDEND RESULT 

اگر گوگل نتایج متعددی را در یک سایت خاص بیابد. ابتدا مناسبترین نتیجه و در زیر آن نتایج به دست آمده از همان سایت را نمایش می دهد.

 S. MORE RESULTS 

 اگر بیش از دو نتیجه از یک سایت حاصل شود ،‌ با کلیک روی پیوند MORE RESULTS FROM…... می توان به بقیه نتایج دسترسی یافت.

به نقل از : وبلاگ عصر دانش

برای استفاده از ترفندهای زیر ابتدا از MAIL.YAHOO.COM وارد صفحه YAHOO MAIL شوید. سپس ترفندهای زیر را اجرا کنید: 

 1- آدرس‌های مسدود شده :

بدین وسیله قصد داریم تا آدرس‌هایی که نمی‌خواهیم از جانب آنها ایمیلی برای ما ارسال شود را مسدود کنیم. بدین منظور روی لینک OPTIONS کلیک کنید. در صفحه بعد به BLOCK ADDRESSES بروید. در این صفحه در قسمت ADD BLOCK ایمیل فردی را که می‌خواهید از جانب او ایمیلی برای شما نیاید را وارد کنید. در حال حاضر شما ایمیل 500 نفر را می‌توانید مسدود کنید.

وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

 2- تنظیم تعداد ایمیل‌های قرار گرفته شده در صفحه :

با استفاده از این ترفند می‌توانید تعداد ایمیل‌های وارد شده در هر صفحه را تنظیم کنید که در هر صفحه INBOX جای بگیرد. اگر قصد پاک کردن کلیه ایمیل هایتان را داشته باشید این روش می‌تواند کار شما را آسان تر کند. برای این کار پس از رفتن به صفحه OPTIONS مجدد به GENERAL PREFERENCES بروید. حال در قسمت MESSAGES PER PAGE یکی از اعداد 10 ، 25 ، 50 ، 100 و 200 را انتخاب کنید. این اعداد نمایانگر تعداد ایمیل‌ها در هر صفحه است. در پایان دکمه SAVE را بزنید تا اطلاعات ذخیره شود.

 3- نام شما در ایمیل‌های ارسالی:

 ممکن است دوست داشته باشید نام شما در ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید یک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگی تان که در ابتدای ثبت نام وارد کرده اید. برای تنظیم نام‌تان در ایمیل‌های ارسالی پس از مراجعه به OPTIONS و سپس GENERAL PREFERENCES در قسمت FROM NAME یک نام برای خود در نظر بگیرید و با استفاده از دکمه SAVE تغییرات را ذخیره کنید. 

 4- مشاهده IP افراد فرستنده ایمیل:

 بدین وسیله شما می‌توانید IP افرادی که برایتان ایمیل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ایمیل‌شان مشاهده نمایید. بدین منظور پس از مراجعه بهOPTIONS ، به GENERAL PREFERENCES بروید. در قسمت HEADERS گزینه دوم یعنی SHOW ALL HEADERS ON INCOMING MESSAGES را انتخاب کنید. در پایان روی دکمه SAVE کلیک کنید. اکنون هر ایمیلی را که در INBOX تان باز کنید در قسمت X-ORIGINATING-IP میتوانید IP ارسال کننده را مشاهده کنید.

منبع اصلی: سایت ترفندستان

به نقل از : وبلاگ عصر دانش

سه شنبه دوازدهم 6 1387

اگر با جستجوگرهای اینترنتی نظیر Google و Yahoo کار کرده اید ، حتما دیده اید که کلمات تایپ شده برای جستجو هنگام مراجعه بعدی در History مانده و با زدن یک حرف لیستی از کلمات قبلی را زیر محلی که می خواهید تایپ کنید می بینید.

شاید فکر می کنید مشکل از سایت Google ایجاد می شود ، اما اینطور نیست.

بلکه مشکل اصلی به مرورگر اینترنت اکسپلورر شما ربط دارد که کلمات تایپ شده را در خود ذخیره می کند. آیا دوست دارید تک تک ، کلمات را پاک کرده و یا یکجا از شر همه آنها خلاص شوید؟

وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

ابتدا سایت گوگل را باز کرده و یک کلمه ای که قبلا تایپ کرده اید را تایپ کنید. اگر اولین حرف آن را هم که زدید و لیست کلمات ظاهر شد دست نگه دارید. حالا با موس روی یکی از آنها رفته و بدون آن که کلیک کنید ، روی آن بایستید. در واقع الان کلمه موردنظر آبی شده و منتظر حرکت بعدی شماست.

در همین لحظه با دست دیگرتان به سراغ کیبورد رفته و کلید Delete را فشار دهید می بینید که آن کلمه موردنظر پاک شد. به همین راحتی می توانید یکی یکی واژه ها را با موس برگزیده و با کلید Delete کیبورد آن را محو کنید. اما حالا اگر بخواهید همه آن را یکجا پاک کنید، چه؟ نگران این موضوع نیز نباشید. راه حل دومی ، پیش روی شما می گذاریم تا از شر همه آنها یکجا خلاص شوید. ابتدا محیط اینترنت اکسپلورر را باز کرده و به سراغ منوی Tools رفته و InternetOption را برگزینید. سپس آیکون Content را خواهید دید که با کلیک روی آن منوهای دیگر را می بینید که یکی از آنها زیر Personal Information تحت نام Autocomplete است لطفا روی Autocomplete کلیک کرده و داخل آن شوید. حالا یک گزینه بنام Clear Autocomplete History هست که اگر آن را زده و ok کنید همه هیستوری گوگل یکجا پاک خواهد شد. البته حالت انتخابی هم بالای آن هست.

وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

مثلا تیک داخل Web addresses را برداشته و یا تیک Forms را برداشته تا دفعه بعد اصلا ذخیره نشود. مشکل دیگری که باقی می ماند پاک نشدن هیستوری برای کاربرانی است که از Toolbar گوگل استفاده می کنند. برای محو این معضل نیز می توانید به رجیستری ویندوز رفته و زیرشاخه History را پاک کرده تا چیزی برای ذخیره شدن باقی نماند. برای این کار در قسمت استارت ویندوز روی منوی RUN رفته و کلمه Regedit را تایپ کرده و ok کنید. کندوی HKEY CCurrent-UEUSER را کلیک کرده تا شاخه Software را بیابید. داخل آن زیرشاخه Google وجود دارد که با زدن روی آن زیرشاخه Navclient دیده می شود. داخل آن نیز زیرشاخه L.I هست و داخل آن نیز زیرشاخه موردنظر یعنی History را می توان دید. حالا همین زیرشاخه را باید پاک کرد تا از شر هیستوری گوگل خلاص شد. برای این کار سمت راست موس را روی History زده و Delete را انتخاب کرده و OK کنید ، یک بار سیستم را خاموش و روشن کنید تا تغییرات حاصل شود.

 

به نقل از : وبلاگ عصر دانش

 

حتما شما هم به این مشکل برخورده اید که پس از کار با مرورگر IE بخواهید URL (آدرس های اینترنتی) بخصوصی را پاک کنید.

اگر به این مشکل برخورد کرده باشید حتما راهکارهای مختلفی را امتحان کرده اید اما هیچ کدام جواب لازم را نداده اند.

مثلا یک نمونه های لایت کرده URL مورد نظر و سپس فشار دادن کلیک Delete است... اما این کار نیز جواب نمی دهد.

وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

 

این آدرس ها به خاطر آنکه در History و کلید های رجیستری ذخیره میشوند همیشه هنگام تایپ آدرس های مشابه دوباره نمایش پیدا میکنند.

پس ابتدایی ترین برای حذف آنها اینست که:

 

از History مرورگر آن را پاک کنید به این منظور:

بر روی دکمه History در نوار ابزار کلیک کنید تا در سمت چپ مرورگرتان History قرار بگیرد.

سپس در قسمت بالایی روی منوی View کلیک کرده و گزینه By site را انتخاب کنید تا لیست URL ها به ترتیب حروف الفبا ردیف شوند.

اگر URL را که میخواستید از مرورگر حذف کنید دیدید روی آن راست کلیک کنید و گزینه Delete را انتخاب کنید.

شما با این حرکت نصف راه را طی کرده اید.یعنی از History مرورگرتان آن را حذف کردید.

اما اگر بعد از حذف URL مورد نظر باز هم در نوار آدرس ها بود یعنی با تایپ آدرس مشابه باز هم نمایش پیدا میکرد پس بایدد به قسمت دوم یعنی پاک کردن از رجیستری مراجعه کنید.

 

قسمت دوم:

1- در رجیستری ویندوز دنبال کلید زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Internet Explorer TypedURLs

 

2- مقادیر سمت راست دارای نام‌ های URL1 و URL2 و URL3  و ... است که هرکدام دارای آدرس گوناگونی هستند.

 

3- لیست را جستجو کنید تا URL مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

4- حال آن را حذف کنید.

 

کار شما به اتمام رسید و URL لعنتی شما از بین رفت.

 

اما...

اکنون آنچه شما نیاز دارید این است که حفره ای که بر اثر حذف URL مورد نظرتان ایجاد شده را بپوشانید. در لیست، URLی را که بیشترین مقدار را دارد، پیدا کنید ( توجه کنید که اگر URL ها بر اساس متن مرتب شده باشند URL10 قبل از URL2 می‌آید ) و مقدار آنرا به URL که حذف کرده اید عوض کنید. مثلا فرض کنید شما در لیست URL7 را حذف کرده اید و در لیست بزرگترین مقدار URL20 است . شما اکنون باید مقدار URL20 را به URL7 تغییر بدهید تا حفره بوجود آمده را بپوشانید. توجه کنید انجام این کار ضروری است و اگر این کار را نکنید اینترنت اکسپلورر سایر URL هایی را که بعد از URL حذف شده قرار دارند را، هم حذف شده در نظر می‌گیرد. مثلا اگر مقدار حذف شده URL7 باشد، سایر URL هایی را که بعد از آن قرار میگیرند ، دیگر در نظر نمی‌ آورد و مثلا URL7 با آنها برخورد میکند.

انشاالله که با دیدن این مطلب و البته این گونه نگارش ساده لذت کافی را برده باشید.

این مطلب از وبلاگ عصر دانش بود اما نوع نگارش این مطلب در آن وبلاگ بسیار بد و ناخوانا بود به خاطر همین ما نگارشش را تغییر دادیم.

نظر خود را در رابطه با نگارش ما ذکر کنید.

ممکن است IE شما نتواند سایت های وب را بدرستی نمایش دهد و یا در ذخیره بعضی از اطلاعات دچار مشکل شوید . در این صورت می توانید IE را عوض کنید . خیلی ها اصرار دارند که ویندوز را مجددا نصب کنید ولی این کار لازم نیست .IE برای این کار CD مربوط به ویندوز XP را در دیسک گردان قرار دهید و بر روی start و سپس run کلیک و دستور زیر را وارد کنید:
rundll32.exe . setupapi ، installHinfSection.
DefaultInstall 123 .%windir % \ inf \ ie. Inf
آخ چه حالی میده وقتی هر کی میاد تو یاهو مسنجر شما رو آنلاین ببینه!!بله این جمله را بعد از خواندن این ترفند از وبلاگ مامطیر حتما به دوستان خود خواهید گفت.برای این کار از منوی Login گزینه preferencec را انتخاب کنید و از صفحه باز شده گزینه Firewall with no peroxie را تیک بزنید.

مطمئنأ شما نیز آدرس های طولانی و پر از اسلش و نقطه ای رو دیده اید. این گونه آدرس ها برای کاربردهای روزمره و همین طور به خاطر سپردن بسیار مشکل اند. در این ترفند قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید این آدرس های طولانی رو به آدرسهایی کوتاه و مختصر تبدیل کنید که با وارد کردن این آدرسهای کوتاه به همان آدس های بلند خواهید رفت.

آدرس اینترنتی
برای این کار:
کافی است به سایت
http://tinyurl.com بروید.
سپس در قسمت
Enter a long URL to make tiny ، آدرس طولانی خود را وارد کنید.
سپس روی دکمه
Make Tinyurl کلیک کنید.
به همین سادگی آدرس کوتاه شده خود را با پیشوند
tinyurl دریافت کنید.
شنبه نهم 6 1387

شاید شما هم گاهی دیده باشید که فردی یک پیام برای شما در یاهو مسنجر میفرستد و در پایین آن نوشته Send To ALL را ذکر می کند. این بدان معناست که این پیام علاوه بر شما به افراد دیگری هم که در لیست دوست شما بوده اند نیز فرستاده شده است. با استفاده از ترفندی که هم اکنون به شما آموزش خواهیم داد می توانید شما نیز علاوه بر یک شخص یک پیام را برای چندین نفر بفرستید.

یاهو مسنجر
همان طور که می دانید در هنگام ارسال ایمیل برای چند نفر می بایست بعد از تایپ ایمیل شخص اول یک کاما(,) تایپ کنید و سپس ایمیل نفر بعدی را تایپ کنید و به همین ترتیب ادامه دهید.
اما در یاهو مسنجر قضیه اندکی فرق می کند برای ارسال
PM به چند نفر می بایست کلید Ctrl را گرفته و تک تک بر روی ID افراد مورد نظر کلیک کنید. پس از انتخاب افراد بر روی Enter کلیک می کنید و در پنجره باز شده پیام خود را می نویسید و سپس بر روی Send کلیک می نمایید.

یاهو مسنجر
دقت کنید اگر می خواهید برای کلیه افراد لیست خود یک پیام بفرستید کلید
Shift را نگه دارید و ابتدا بر روی ID نفر اول و سپس بر روی ID نفر آخر کلیک کنید. پس از انتخاب افراد بر روی Enter کلیک می کنید و در پنجره باز شده پیام خود را می نویسید و سپس بر روی Send کلیک می نمایید.

مطمئنأ شما نیز تا کنون با کدهای جاوا سر و کار داشته اید. بیشتر افراد برای زیباسازی و کاربردی کردن وبلاگ یا سایت خود از این کدها استفاده میکنند. اما اکثر کاربران برای تست این گونه کدها آنها را مستقیمأ‌ وارد قالب وبلاگ خود میکنند که این کار چندان به صلاح نیست. هم اکنون قصد داریم ترفندی را به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید این کدها را بر روی کامپیوتر و خود و بدون نیاز به اتصال به اینترنت امتحان کنید و پس از تایید آنها را در وبلاگ خود قرار دهید.
برای آزمایش کدهای جاوا اسکریپت در کامپیوتر به روش زیر عمل کنید که خیلی هم ساده است:
در فضای خالی از دسکتاپ راست کلیک کنید و از New گزینه Text Document را انتخاب کنید. ( یا مستقیمأ برنامه Notepad ویندوز را باز کنید.)
خواهید دید که Notepad باز میشود. حال کد جاوای مربوطه را داخل Notepad کپی کنید.

نت پد
بعد از اینکه کد جاوااسکریپ رو توی فایل کپی کردید باید اونو در قالب یک فایل Html ذخیره کنید تا نمایش کد رو ببینید . برای این کار از منوی بالای پنجره ی Notepad روی File کلیک کنید و گزینه ی … Save As رو انتخاب کنید. پنجره ای برای ذخیره فایل باز خواهد شد.
در قسمت File Name اسم فایل رو با پسوند html. بنویسی. (حتما پسوند رو بنویسید تا یک فایل html ایجاد کنید)
قسمت Encoding به صورت پیش فرض روی ANSI قرار داره ، که اگه تو کد جاوااسکریپتی که می خواید تستش کنید متن فارسی وجود داشته باشه باید اون رو به UTF-۸ تغیر بدید .
سپس روی دکمه Save کلیک کرده و فایل رو ذخیره کنید.
اکنون کافی است فایل html شما کد جاوا را باز کنید تا نمایش کد جاوا رو ببینید.
در پایان دقت کنید ممکن است هنگام باز کدن فایل ، نوار زدی در بالای اینترنت اکسپلورر بیاید که در این زمان شما باید روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Allow Blocked Content را انتخاب کنید تا نمایش کد رو ببینید.

ترفند های افزایش سرعت در اینترنت معمولا دروغ محض است اما چون این ترفند را ضمیمه کلیک روزنامه جام جم نیز تایید کرده و به آن اشاره نموده است ما نیز ذکر میکنیم تا شما استفاده کنید:

استفاده از این ترفند، بدون نیاز به هیچگونه نرم افزار جانبی و فقط با کمی دستکاری در رجیستری ویندوز است. با ما همراه باشید:

از منوی Start گزینه Run را انتخاب کرده :و در آن کلمه Regedit را بنویسید و کلید Enter را فشار دهید تا برنامه Registery Editor باز شود:
حال در قسمت سمت چپ به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/ SOFTWARE / MICROSOFT / WINDOWS / CURRENTVERSION / INTERNET SETTING
حال در پنجره سمت راست به دنبال گزینه های زیر بگردید :
1- MaxConnectionsPerServer
2- MaxConnectionsPer1_0Server
اگر این گزینه ها را مشاهده نمی کنید ، روی صفحه سمت راست کلیک راست و سپس New / DWORD را انتخاب نمایید:
حال عبارات بالا را بنویسید و حروف بزرگ و کوچک را فراموش نکنید. سپس روی عبارتهای ساخته شده دوبار کلیک کنید و در قسمت Data Value برای گزینه اول مقدار 8 و برای گزینه دوم مقدار a راوارد نمایید. حال کامپیوتر را یکبار راه اندازی مجدد نمایید و شاهد افزایش چند درصدی سرعت اتصال به اینترنت باشید.

پنج شنبه هفتم 6 1387
X